Lazerle Vajina Daraltma Gaziantep

35 - Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? 35

Lazerle vajina daraltma uygulamaları; cerrahi bir işlem (ameliyat) olmadığı için riskleri son derece az olan, hasta açısından oldukça kolay tolere edilen, anestezi gerektirmeyen, ağrısız, acısız ve ileri teknolojili işlemlerdir. Bu nedenlerle özellikle son yıllarda rağbet görmüş, popülerlik kazanmıştır. Özellikle cinsel uyarılmayı arttırmak, kadın ve erkek eşte cinsel hazzı arttırmak ve orgazmı olmayı kolaylaştırmak amaçlarıyla yapılmaktadır.

‘Vajinal rejuvenasyon’ (vajina yenileme) diğer ismidir
Lazerle vajina daraltma yapılırken amaçlar; vajina içine uygulanan lazer ışığı sayesinde bu bölgede kan akımının arttırılması, var olan kolajen bağ dokusunun uyarılması, yeni kolajen bağ dokusu sentezinin sağlanması ve bu şekilde yeniden vajinal sıkılaşmanın sağlanmasıdır. Bu özelliklerinden dolayı bu işleme ‘vajinal rejuvenasyon’ (vajina yenileme – vajina gençleştirme) isimleri de verilir.

Lazerle vajina daraltma mı (vajinal rejuvenasyon), vajinanın cerrahi olarak ameliyatla daraltılması (vajinoplasti) mı daha üstün?
Lazerle vajinal daraltma, vajinoplasti (vajinanın ameliyatla daraltılması) operasyonlarına göre cerrahi risklerinin olmamasından dolayı avantajlıdır. İdrar torbasında sarkma yoksa, idrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlarda da oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Ayrıca vajinoplasti sırasında vajinanın 3-4 cm’lik giriş kısmı daraltılırken, lazerle yapılan gençleştirmede vajinanın tümü sıkılaştırılmaktadır.

Diğer taraftan, özellikle normal doğum yapmış ve buna bağlı olarak vajinasında ileri düzeyde genişlemesi olanlarda, idrar torbası sarkması veya barsak sarkması olanlarda, doğum sırasında yapılan epizyo kesilerinin de estetik olarak düzeltilmesi gereken kadınlarda vajinoplasti; yani vajinanın ameliyatla daraltılması daha uygun bir yaklaşım olacaktır.

Lazerle Vajina Daraltmada Merak Edilenler

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?
Lazerle vajina daraltma uygulaması jinekolojik muayene masasında yatış pozisyonunda yapılır. Ortalama olarak 30 dakika kadar sürer. İşlem tamamen ağrısız olduğu için lokal veya genel anestezi gereksinimi yoktur. Vajinada hafif bir batma ve ısı artışı haricinde başka bir his oluşmaz. Cerrahi bir kesi yapılmadığı için kanama, enfeksiyon gibi riskleri de bulunmaz.

İşlem sırasında vajina içine yerleştirilen lazer probu ile vajinanın tüm duvarları taranır. Lazer ışığı ile vajinanın tümü hem enine hem de boyuna taranarak, sıkılaşma etkisi vajinanın tüm geneline yayılır.

İşlem ağrılı mıdır?
Hayır, kesinlikle değildir. Hastalar tarafından son derece rahat bir şekilde tolere edilir.

İyileşmesi ne kadar sürer?
İşlemden hemen sonra veya bir gün sonrasında işinizin başına dönebiliyorsunuz. İstirahat gereksinimi yoktur. Aynı gün içinde banyo yapmanızda da bir sakıncası yoktur.

Lazerle daraltma işlemi sonrası beni neler bekliyor?
İşlemden sonra hafif pembemsi, sulu akıntınız olabilir. Ayrıca vajina içinde hafif şekilde yanma da görülebilmektedir. Doktorunuzun vereceği ilaçları düzgün şekilde kullanmanız şikayetlerinizi azaltacaktır.

Cinsel ilişki ne zaman yapılabilir?
Genelde işlemden 7 gün sonra ilişkiye girmenizde bir sakınca yoktur.

Aynı seansta kızlık zarı dikimi de yapılabilir mi?
Evet. Lazerle vajinal sıkılaştırma ile aynı seansta kızlık zarı dikimi ameliyatı da yapılabilir.

Farklı genital estetik ameliyatlar da aynı seansta yapılabilir mi?
Evet. Lazerle vajina yenileme (vajinal rejuvenasyon) ile aynı seansta dış dudaklarda renk açma (genital beyazlatma), dış dudaklarda sıkılaştırma, iç dudakların kısaltılarak küçültülmesi (Labioplasti) operasyonları da yapılabilir.

Tek bir uygulama yeterli midir?
Evet, genelde yeterlidir. Bazı durumlarda bir ay sonrasında tekrar bir uygulama daha gerekli olabilir. Diğer taraftan uygulamanın daha da etkili olması için 2 yılda bir tekrarlanması önerilmektedir.

İşlem için ne tür bir lazer kullanılır?
İşlem için genelde fraksiyone karbondioksit (CO2) ve erbium yag (er: yag) lazerler kullanılmaktadır.

İdrar kaçırmada nasıl bir çözüm sağlar?
Öksürük, gülme sırasında idrar kaçıran kadınlarda vajina içinde, idrar kanalı etrafında yer alan kolajenlerin güçsüzleşmesi sorumlu tutulmaktadır. Lazerle bu kolajen bağ dokusu güçlendirilerek idrar kaçırma sorunu giderilebilmektedir.

İşlemin etkileri ne zaman başlayacaktır?
İşlemin olumlu etkileri uygulamadan yaklaşık 1 ay sonra başlamaktadır.

Vajinaya lazer uygulaması başka ne tür durumlarda yapılır?
Vajina sıkılaşma – yenileme ve idrar kaçırma sorununu tedavi etmesi haricinde, genital bölge renk açma, genital alan sıkılaştırma, genital siğil tedavisi, menopozdaki vajina kuruluğunun -giderilmesi, ağrılı cinsel ilişki sorununun tedavisi, sık vajinal enfeksiyonları önlemede de karbondioksit lazerler kullanılabilmektedir. Ayrıca yüz gençleştirme, ameliyat izlerinin silinmesi, et benlerinin alınması, leke tedavisi, çil tedavisi gibi diğer kozmetik uygulamaları da vardır.

Lazerle vajina daraltma işleminin fiyatı nedir? Lazer işlemi maliyeti nasıldır?
Lazerle vajina daraltma – yenileme uygulamasının fiyatı ve maliyetleri merkezden merkeze farklılıklar gösterebilir. Son yıllarda ücretlerde genel bir düşme de söz konusu olmuştur. Lazerle vajinal daraltma ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi almak için merkezle görüşmenizde fayda olacaktır.

Lazerle vajina yenileme sonrası ‘Doyumu olan bir cinsellik, mutlu bir evliliği getirir’
Lazerle vajina daraltma – sıkılaştırma – yenileme (vajina rejuvenasyon) son yıllarda kozmetik jinekoloji alanında daha sıklıkla yapılabilen, girişimsel olmadığı için uygun hasta grubunda oldukça yüzgüldürücü sonuçlar veren uygulamalar arasındadır. Lazer işlemlerinde hekim tecrübesi de çok önemlidir.

İşlem sonrası cinselliğin daha rahat ve tatminkar bir şekilde yaşanması hem kişinin kendisine güveni açısından, hem de eş uyumu yönünden son derece önemlidir. Biliniz ki; mutlu ve güzel bir cinsellik, evlilikteki mutluluğun altın anahtarıdır.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hakan Yaz’a direkt ulaşmak için hiç çekinmeden arayın: 0532 718 09 91