Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma Gaziantep

38 - Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma lazerle genital bölge sıkılaştırma Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma 38

Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma

Zaman ve yaşa bağlı genital bölge dokusunda gevşeme, sarkma ve kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda yapılan uygulamalarla lazerle genital bölge sıkılaştırma, dolgunluk kazandırma sağlanabilmektedir.

Dış genital bölge; her iki tarafta dış dudaklar, üst kısımda klitoris bölgesiyle alt kısımdaki anüs (makat) arasındaki alan ile sınırlıdır. Dış genital alan ‘vulva’ olarak da bilinir.

Genital alan, özellikle de dıştaki büyük dudakların sıkılaştırılması, dolgunluk kazandırılması, cilt kırışıklıklarının giderilmesi ‘labial tightening – vulvar tightening’ olarak bilinmektedir.

Büyük dudaklarda sarkma neden olur?
Genetik olarak bağ doku elastikiyetinin zayıflığı, yapılan doğumlar, ilerleyen yaş, sigara kullanımı, hızlı kilo alıp verme gibi nedenlerle genital alanda yer alan dokular ve büyük dudaklarda sarkma gerçekleşebilir. Bu sarkma menopoz döneminde azalan estrojen hormonu etkisi ile daha da hızlanmaktadır.

Diğer taraftan sık geçirilen mantar enfeksiyonuna bağlı kaşıntılar ve bazı cilt hastalıklarındaki irritasyon sonucunda da genital bölgede sarkma oluşabilir.

Genital bölge dudak sarkmalarında ne tür işlemler yapılabilir?
İç dudakların sarkması, kırışıklık ve esmerleşmesi gibi durumlarda iç dudak estetiği (labia minora cerrahisi – labioplasti) sık yapılan operasyonlar arasındadır. Ancak dış dudaklardaki durum daha farklıdır.

Dış dudaklara yapılan cerrahi işlemlerde iz kalma riski daha fazladır. Bu nedenle çok zorunda kalınmadıkça, bu bölgeye cerrahi olmayan işlemlerin uygulanması daha doğru olacaktır.

Genital bölge dolgunluğu için en sık yapılan uygulamalar arasında dış dudaklara yapılan dolgu işlemleri, genital PRP ve lazerle sıkılaştırma işlemleri yer almaktadır.

Lazerle genital bölge dolgunluğu nasıl sağlanır?
Ciltteki kırışıklıkları nedeni bağ dokusunun özelliğini kaybetmesi, yıpranmasıdır. Bu etki aslında tüm vücudumuzda görülen bir durumdur. Yaşa bağlı olarak da artmaktadır. Lazer ışığı sayesinde cilt katmanlarında yer alan kolajen bağ dokusu aktive olmaktadır. Hatta yeni kolajen elementleri de oluşmaktadır. Yenilenen bağ dokusu da ciltte sıkılaşma, dolgunluk ve gerginlik sağlamaktadır.

Lazerle Genital Estetik Operasyonları

Cinsel bölge estetiği için ne tür lazer kullanılır?
Cinsel bölgeler için estetik amaçlı; fraksiyone karbondioksit (CO2) lazerler ve fraksiyone erbium yag (Er: Yag) lazerler uygulanmaktadır. Bu lazerler genital epilasyon için kullanılan lazerlerden oldukça farklıdır.

Karbondioksit lazerler genital alanda ne tür amaçlarla da uygulanmaktadır?
Karbondioksit lazerler genital alan için dolgunluk kazandırır, parlaklık ve gerginlik sağlar. Ayrıca genital alanda renk açılması, beyazlatma için de kullanılmaktadır. Diğer taraftan karbondioksit fraksiyonel lazerlerin vajina içinde sıkılaştırıcı ve yenileyici özellikleri de vardır. Lazerle vajina daraltma işlemleri de dudaklardaki sıkılaştırma işlemleri gibi kolajeni uyararak gerçekleşmektedir.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma uygulamasının herhangi bir zararı mıdır?
Hayır.  Lazer ışığı cilt içine yalnızca birkaç milimetre girmektedir. Bu nedenle lazerle genital bölge sıkılaştırmasının adet düzeni, cinsel haz ve orgazm olma üzerine etkisi kesinlikle yoktur. Yumurtalıklar veya rahme de kesinlikle zarar vermez.

Lazerle genital dolgunluk nasıl sağlanır?
Öncelikle uygulama yapılacak olan genital alan belirlenir. Sonrasında kişinin cilt yapısına göre lazerin ayarları yapılır. İşlem ortalama 20 dakika kadar sürer. Uygulama ile cilt katmanlarındaki kolajen bağ dokusu uyarılarak harekete geçer. Böylece genital sıkılaşma sağlanmaktadır.

Lazer uygulamasının etkisi ne zaman başlar?
Farkedilir tarzda dudaklardaki gerginlik ve dolgunluğun izlenmesi 1 ayı bulmaktadır.

İşlem sırasında ağrı hissedilir mi?
Hayır.  Uygulamadan 30- 40 dakika kadar önce işlem bölgesine sürülen anestezik kremler sayesinde, işlem sırasında ağrı yok denecek kadar azdır. Yine de ağrı eşiği çok çok düşük kadınlarda yüzeyel uyutmayla (sedasyon anestezisi ile) işlem yapılabilir.

Uygulamanın herhangi bir risk veya komplikasyonu var mı?
Her hangi bir risk veya komplikasyonu yoktur.

Lazerle genital sıkılaşma kimlere yapılabilir?
Genital bölgede kırışıklık, sarkma şikayeti olan, daha gergin ve parlak bir cilt yapısı arzu eden, 18 yaşından büyük ve gebe olmayan herkese yapılabilir.

Genital bölge sıkılaştırma ile birlikte, aynı seansta genital renk açıcı işlemler (beyazlatma, ağartma tedavileri) de yapılabilmektedir.

Uygulama sonrası neler önemlidir?
Uygulama sonrasında genital alanda eritem (kızarıklık), hafif su toplanması (bül) ve ciltte soyulma izlenebilir. Bu durumlar tamamen normaldir. Doktorunuzun önereceği ilaçları ve o bölgeye uygulanacak kremleri kullanmanız yeterli gelecektir.

Uygulamadan hemen sonra işinizin başına dönebilirsiniz. İşlem sonrasında o bölgede sulanma oluşmazsa 1 gün sonra çok sıcak olmamak kaydı ile banyo yapabilirsiniz. Solaryum ve güneşlenme ise önerilmez.

İşlemden sonra cinsel hayat ne zaman başlar?
İşlem sonrası çok nadir görülen aşırı bir duyarlılık oluşmazsa, birkaç gün sonra normal cinsel hayata başlayabilirsiniz.

Uygulama daha sonra tekrar edilmeli mi?
Genelde ilk seferde tek bir uygulama yeterlidir. Daha sonra kişinin cilt yapısının durumuna da bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arasında uygulamaların tekrar edilmesi gerekebilir.

Genital alan sıkılaştırmada lazer harici başka uygulamalar var mıdır?
Evet.  Dış dudaklara dolgu yapılması, değişik bölgelerden liposuction yöntemi ile alınan yağ dokusunun buraya enjekte edilmesi gibi uygulamalarla da dış dudaklarda gerginlik sağlanabilmektedir. Diğer taraftan genital PRP (Plasma Rich Platelet) uygulaması da dış genital alanda renk açma,  dolgunluk ve sıkılaşma sağlayabilir.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma işleminin fiyatı nedir? Lazer uygulama ücretleri nasıl?
Son zamanlarda fiyatlarda genel bir düşme mevcuttur. Lazerle genital bölge sıkılaştırma işleminin fiyatı, alınan ücreti merkezden merkeze değişkenlikler gösterebilir. Ücretler ve ödeme kolaylıkları ile ilgili bilgiler için merkezle görüşmenizde fayda olacaktır.