Lazer ile İdrar Kaçırma Tedavisi

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan idrar kaçırma lazer ile ameliyatsız ve acısız bir şekilde tedavi edilebiliyor.

Kadınların yaklaşık yüzde 40’ında idrar kaçırma problemi olduğunu vurgulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Hakan YAZ, çoğu kadının bu sorundan utandığı ve yeterince önemsemediği için tedavi olmaktan kaçındığını dile getirdi. İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlara önerilen tedavilerin çoğunun cerrahi olduğunu belirten Yaz, ameliyat korkusu olan kadınların tedaviden vazgeçtiklerini belirtti.

İdrar kaçırma psikolojik ve sosyal sorunlara yol açıyor

Bazı kadınlara verilen ilaç tedavisi veya egzersizler ise uzun süreli tedavilerdir. Yine çoğu kadın hayat boyu ilaç kullanmak veya egzersiz yapmak istemiyor. Diğer taraftan kullanılan ilaçların da ciddi yan etkileri var. Bu durumda hasta ümidini yitiriyor ve durumunu kabullenmeye başlıyor. Bunun sonucunda hayat kalitesi düşüyor kişiler günlük işlerini yapamaz hale geliyor, aile yapısının bozulmasının yanı sıra psikolojik ve sosyal problemler yaşamaya başlıyorlar. Yaş ilerledikçe daha çok artan idrar kaçırma şikayetleri, kişileri ameliyat olmaya mecbur kılıyor.

İdrar kaçırma nedeni
İdrar kaçırma şikayeti, sıklıkla mesane kasının ya da pelvis (leğen kemiği) kaslarının ve bağ dokusunun çeşitli nedenlerden dolayı yetersizliğinden kaynaklanıyor. Bunlar arasında, hatalı yaptırılan normal vajinal doğumlar, iri bebek doğurmak, şişmanlık, menopoz, sigara içmek, spor yapmamak, rahimde miyom veya yumurtalık kistlerinin olması gibi nedenler idrar kaçırma sorununu artıyor. Bunun sonucunda zayıflayan pelvis kaslarının en zayıf yeri olan vajinal açıklıktan mesane, rahim ve rektum gibi organlar aşağıya doğru fıtıklaşıyor. Böylece mesanenin fıtıklaşması ile idrar tutukluğu veya idrar tutamama gibi idrar şikayetleri, rahimin sarkmasıile cinsel ilişkinin yapılamaması veya ağrı olması, rektumun sarkması ile kabızlık ve tam dışkıyı boşaltamama gibi şikayetler meydana geliyor.

İdrar kaçırma teşhisi

İdrar kaçırma tiplerinde teşhis için ayrıntılı bir sorgulama ve dikkatli bir muayene çoğu zaman yeterli oluyor. Çok nadir olarak idrar basınç ve akım hızını ölçmek ve fikir vermek için bazı testler yapılıyor. Şişmanlık, menopoz ve vajinal doğum en önemli risk faktörleri arasında yer alıyor. Bunlardan özellikle vaginal doğum esnasında vakum ya da forseps kullanılması, çok genç yaşlarda doğum yapılması, doğumun uzaması ve iri bebek (4000 gr ve üzeri) doğurmak ilerideki yaşlarda stres tipinde idrar kaçırma olasılığını artırıyor.

İdrar kaçırma sorunu lazer tedavisi ile son buluyor

İdrar kaçırma şikayeti yaşayan kadınlar için doktorların yakın zamana kadar birçok ameliyat çeşitlerinden uygun olan birini hastalarına tavsiye ettiğini belirten Op.Dr.Hakan YAZ, bu problemin lazer ile ameliyatsız ve acısız bir şekilde tedavi edilebildiğini söyledi. Özel bir yöntemle kullanılan Lazer cihazının vajinal uygulaması artık idrar kaçırma şikayeti olan kadınlar için kesin çözüm olduğunu ifade eden Yaz, yöntemin uygulanışı hakkında şu bilgileri verdi:

“Özellikle erken yaşlarda olup gecikmeden doktora başvuran hastalarda 1 veya 2 seans lazer uygulaması sayesinde sorun yok edilebiliyor. Stres tipi idrar kaçırmanın lazerle tedavisi yaklaşık 20-25 dakika sürüyor genellikle bir ay ara ile yapılan en fazla 2 seansta başarı elde ediliyor. Lazer uygulaması, anestezi, kesi ve dikiş olmadan idrar kaçırma problemine yeni ve etkin bir çözüm getiriyor. Lazer, üretral bölgede ve mesanenin dayandığı vajen ön duvarında bağ dokusundaki kollajen liflerde, ısı etkisi ile yenileşme oluşturarak sıkılığı artırıyor. Damarlanma arttığı gibi beslenme zenginleşiyor. Sonuç olarak doku eski esneklik ve kuvvetini kazanıyor. Böylece bu bölgede kaybedilen desteği ve kontrol gücünü geri kazandırıyor. Karışık tipte olan idrar kaçırmalarda genellikle kombine tedavi yaklaşımları uygulanıyor. En kolay ve risksiz olanı lazer uygulaması ile birlikte uygun ilacın beraber kullanılması oluyor.”

Lazer ile idrar kaçırma tedavisi avantajları

Lazer ile idrar kaçırma tedavisini avantajları şöyle:
Yüksek başarı oranı, muayene ortamında yapılıyor olması, uygulama sırasında ağrı, acı ve kanama olmaması, günlük yaşama hemen dönülebiliyor olması, uygulama 15-30 dakika sürmesi, uygulama öncesi bakım ve hazırlık yapmaya gerek olmaması, komplikasyon riski olmadığı için güvenli bir yöntem olması, genelde problemin tek seansta çözülmesi.

En yaygın idrar kaçırma tipleri

Stres tipi idrar kaçırma; en fazla görülen idrar kaçırma tipi. Genellikle genç hanımlarda (40-60 yaş arasında) görülüyor. Öksürmekle, aksırmakla, hapşırmakla, gülmekle, hareket ve eforla birlikte idrar kaçırma sorunu oluşabiliyor. Sıkışma tipi idrar kaçırma; İkinci sıklıkta görülen idrar kaçırma tipi. Yaşı 55-60’ın üzerindeki kadınlarda en sık görülüyor. Aniden sıkıştığını hisseden kadın tuvalete yetişmeğe çalışırken idrar kaçırdığı görülüyor. Karışık tip idrar kaçırma; bazı kadınlarda stres ve sıkışma tipi idrar kaçırma birlikte görülüyor. Taşma tipi idrar kaçırma; Genellikle ileri yaş idrar kaçırmalarda mesane kapasitesini geçen hacimlerdeki idrar mesaneden taşarak dökülüyor. Psikojenik idrar kaçırma; Sıklıkla çocuk ve gençlerde görülen idrar kaçırma bu tipte yer alıyor.

G Shot

G Noktasını Büyütme (G Shot) (Orgazm aşısı)

G Noktasını Büyütme (G Shot) (Orgazm aşısı)

G noktası; kadınlarda vajinanın ön duvarında yer alan ve adeta klitoris kadar hassas olan bir alandır. G noktası, G noktası keşfeden Dr. Ernest Grafenberg’in soy adının baş harfinden almaktadır. G noktası, vajinanın ön duvarında olan klitoristen 4-5 cm aşağıda olmaktadır. Bu alan erkeklerdeki prostat bezinin kadınlardaki karşılığı olarak tanımlanır.

G noktası büyütme operasyonu yani orgazm aşısı adı verilen kemik ve lif karışımından oluşan madde ile G noktası büyütülür. Bu sayede bu alan hassaslaşarak cinsel ilişkiden orgazm olunabilmektedir.

G noktası (G spot) nerede bulunur?

G noktası, vajina içerisinde üst duvarda, idrar kanalının hemen altında yer almaktadır. Elle dokunulduğunda belirgin hale gelmektedir. Bu alan, erkeklerdeki prostat bezine karşılık gelmektedir. Vajina içerisinde salgı üretimini sağlayan skene bezlerinin yerleşmesinden oluşur. 

G shot işlemi ne kadar sürer?

G shot uygulaması birkaç dakikada tamamlanmaktadır.

G shot işlemi ağrılı mıdır?

G shot işlemi ağrılı bir işlem değildir. İşlem lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Bu sebeple de işlem günü aç ya da tok olmanız fark etmemektedir. Hastalar işlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

G shot işleminden ne kadar sonra ilişkiye girebilirim?

İşlemden 6 saat sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

G shot işleminden ne kadar sonra yola çıkabilirim?

Hasta işlemden sonra günlük hayatına dönebilmektedir. İşlemde sonra hemen yola çıkabilir. Dinlenmeye gerek yoktur.

G shot kimlere uygulanılmaz?

 • Gebe olanlara,
 • İdrar yolunda enfeksiyonu olanlara,
 • Tümörü olanlara,
 • Kanı sulandırıcı ilaç içmesi gerekenlere,
 • Bağışıklık sisteminde yetmezlik olanlara,
 • Kanama hastalığı olanlara,
 • Kolajen alerjisi olanlara uygulanmamaktadır.
İlişkide G noktası uyarılmalı mıdır?

Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmın daha rahat olması ve orgazmın gerçekleşebilmesi için ilişki sırasında G noktasının uyarılması gerekmektedir. Yapılan G noktası uyarılması, hassaslaşmayı sağladığı için orgazm olunabilir.

İşlem ne kadar sıklıkla yapılabilir?

G noktası büyütmede kullanılan dolgu maddesi, hyaluronik asit olmaktadır. Bu dolgu maddesi 6 ay kadar kalıcılık sağlamaktadır. Bu sebeple de 6-10 ayda bir tekrarlanması mümkündür.

O Shot

O Shot oshot tedavisi

O Shot

Mutluluk Aşısı (O-Shot) kadınlara ne sunar?

 • Daha güçlü ve daha sık orgazmlar
 • Artmış cinsel istek ve artmış klitoral uyarı
 • Daha dar bir vajina ağzı
 • İdrar kaçırma için ilaç kullanımı veya cerrahi yöntemler yerine semptomları giderecek tamamen doğal bir yöntemdir.

Mutluluk Aşısı (O-Shot), uyarılmanızı, ıslaklığınızı ve genel cinsel durumunuzu iyileştirebilen klinik olarak ispat edilmiş, ilaç kullanılmayan ve cerrahi olmayan güvenli ve etkili bir uygulamadır.

Uygulamada tıbbi olarak onaylanmış ADVANCED PRP (Trombositten Zengin Plazma) terapisi kullanılır. ADVANCED PRP özetle kanınızdaki büyüme ya da diğer adıyla iyileşme faktörlerinin ayrıştırılması ve yeniden vücudunuza enjekte edilmesi işlemidir.

Mutluluk Aşısı (O-Shot) ile:

 • Daha uzun süreli, daha iyi ve daha fazla orgazm olmak
 • Artmış cinsel uyarıyı deneyimlemek
 • Özel bölgelerin daha iyi hissetmesi ve görünmesi de mümkün.

İdrar kaçırma ve diğer üriner fonksiyonların düzelmesi için de tıbbi otoritelerce onaylanmış bir yöntemdir!

Her ADVANCED PRP uygulamasında olduğu gibi MUTLULUK AŞISI (O-SHOT) bir miktar kan alımıyla başlar. Bu uygulamaya “özel” bir santrifüj sistemi kullanılarak kanınızdaki büyüme / iyileşme faktörleri kanınızdaki hücrelerden ayrıştırılır ve geri vücudunuzun istenen bölgelerine verilir.

Vücudunuzun kendi iyileşme faktörleri vajinal bölgede kan akımını arttırmak üzere doğrudan işe başlar ve vajina dudaklarında daha yumuşak, daha sağlıklı bir cilt, daha dar bir vajina ağzı ve artmış doğal kayganlık, artmış libido (cinsel istek ve güç) ve genel olarak daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

 • 15 dakikada gibi kısa bir sürede tamamlanır
 • Neredeyse hiç acı ya da rahatsızlık duymazsınız
 • Üç yıla kadar (ortalama 18 ay) etkilidir.
 • Hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz.
 • İlaç veya kimyasal madde kullanılmaz. Cerrahi bir yöntem değildir.

MUTLULUK AŞISINDAN DİĞER KADIN CİNSELLİK TEDAVİLERİNDE GÖRÜLEN YAN ETKİLERDEN ETKİLENMEDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ.

Kadınların % 30-50’si cinsel problemlerden muzdarip olup bu oran genç yaşlarda daha da yüksektir. Unutmayın, bu rakamlar sadece bu durumdan rahatsız olan kadınları kapsar. Bir kadın cinsel ilişkiden mutlu olmadığı halde bunu büyük bir sorun olarak saymıyor ise bu istatistiklere dahil edilmemiştir. Peki bu, gerçekten bir sorun insidansını tablolaştırmanın en iyi yolu mu?

Bir kadının cinsel etkinliğin yetersiz olmasını daha az hoş görmesi ve böylece sonunda cinsel durumu bir sorun olarak görmemesi mümkün müdür?

Bazı kadınlar için sevgilisinin çöpü çıkarmaması durumunda da iyi bir cinsel hayat mümkün değildir, buradan yola çıkarak erkeğin kadının günlük hayata katkısının cinsel hayat açısından ne kadar önemli olduğunu göz ardı etmememiz gerektiği sonucuna ulaşabiliriz.

Bir nokta ise bu konuda bir işlem yapılacaksa sonucunun uzun sürmesi ve buna değip değmeyeceğidir. (Bazı kadınlarda o-shot etkisini 3 yıl veya daha uzun sürürüyor ancak ortalama süre 18 aydır.)

Gerçek şu ki; vücudun her bir parçası gibi, bazen vajina da hasar görmüş olabilir (çocuk doğumu) ya da en iyi şekilde işlev görmeyebilir.

Tıbbi literatürde listelenen sayıların %30-50’si yalnızca semptomlardan rahatsız olanları göz önüne aldığından, farklı durumlarla cinsel memnuniyetsizliklerini tolere eden kadınlar da dahil edildiğinde gerçek oran %50’den fazla olacaktır – bazı tahminlere göre bu oran en az %60’dır. Belki de daha rahatsız edici olmakla birlikte bu cinsel sorunlardan dolayı yaşanan evlilik içi problemlerin çocuklar ve toplum üzerinde yarattığı dalgalanma etkisini düşünün. Türkiye’de yaşayan yaklaşık 40 milyon kadının en az 10 milyon kadın bu sorunlarla yüzleşiyor. İçinde yaşadığımız toplumdaki aileler içinde acaba ne gibi dalgalanmalar var? Pekala, neden bu kadar çok kadın sessizce acı çekiyor?

Araştırmalar gösteriyor ki kadınların sadece %14’ü “hekimlerinden” herhangi biriyle seks hakkında konuşuyor. Günlük hayatlarında iletişim kurdukları insanların ise 10 kişiden 4’ü ile cinsel bir rahatsızlıktan ötürü konuşuyorlar. Peki neden yalnızca yaklaşık 10’da biri doktorlarıyla seks hakkında konuşuyor?

Obstetrik ve Jinekoloji Uygulama Bülteni’ne (Nisan 2011) göre, bunun sebebi (kısa vadeli hormon replasmanı hariç) kanıtlanmış tedavi seçeneklerinin az sayıda olmasıdır. Hem hekimin hem de hastanın kanıtlanmış bir çözüm bulunmadığı bu sorunu tartışacak cesareti kırılmıştır; böylece doktor da sormaz hasta da…

Bu konulardaki tedavi seçeneklerinin vajinal östrojen, topikal testosteron veya psikoterapi olduğuna dikkat edin. Hatta hormon terapileri ile bile sonuçlar kısa vadeli olarak tanımlanmıştır. Bu durumda neden kadınların yalnızca %14’ünün doktorlarıyla cinsel problemleri tartışmadığını anlamak da zor değildir – eğer kadın zaten hormon kullanıyorsa (veya menopoz öncesi) bilinen tek çözüm, American College of Obstetrics and Gynecology’nin resmi tavsiyesine göre psiko-sosyal terapiler olacaktır…

Hiç şüphe yok ki cinsel eğitim / danışmanlık cinsellikte yaşanan çoğu soruna yardımcı oluyor, ancak doğru bilgiye sahip olunsa bile kadının vücudu yanıt vermiyorsa, kadın acı çekmeye devam ediyor… Bu da neden en az 10 milyon kadının cinsel sorunlardan dolayı zihinsel ve fiziksel olarak acı çekmeye devam ettiğini açıklıyor.

Viagra, Cialis, Mutluluk Çubuğu, 20’nin üzerinde FDA Onaylı İlaç, kuvvet macunları ve Erkekler İçin Yüzlerce Takviye …

“Peki ya kadınlar?”

Kadınların psikolojik danışmanlık ve belki de bazı hormonlar alması gibi, erkeklerin medikal terapi için çok seçenekleri var gibi görünüyor.

Peki, yenilikler?

Bir süredir kandan elde edilen büyüme faktörleri yüzü yeniden canlandırmak için kullanılıyor.

Biyopsi çalışmaları, trombositten zengin plazma (ADVANCED PRP) enjekte edildiğinde, kök hücrelerin çoğaldığını ve yeni, daha genç dokuyu geliştirdiğini gösteriyor. ADVANCED PRP’nin yüz derisini yeniden şekillendirdiği şekilde, vajinada da sağlıklı dokuyu yeniden üretir. Böylece, aynı teknolojiyi kullanan Mutluluk Aşısı’nda (O-Shot), kök hücrelerin sağlıklı vajinal dokuları büyütmesi için ADVANCED PRP’yi kullanırız. Tüm bu kan işleme ve büyüme faktörlerini enjekte etme işlemi, doktor ofisinde öğle arası kadar kısa bir sürede biter!

 Uyarı:  Muhteşem cinsellik için gerekli diğer faktörlerin (duygusal, hormonal, ilişki, genel sağlık) yerini alan sihirli bir iğne yoktur. KADIN ORGAZM SİSTEMİNİ etkinleştirmenin en iyi yollarını bulmak için bir cinsellik terapistiyle çalışmanızı önemle tavsiye ederiz.

O Shot oshot fiyatlar C4 B1

Doktor Ne Yapar?

Önce doktor veya hemşire, vagina ve kola uyuşturucu bir krem uygular. Daha sonra koldaki bir damardan sıradan bir kan testi için nasıl kan alınıyorsa aynı şekilde kan alınır. Sonra özel bir santrifüj ve ayrıştırıcı ile trombosit bakımından oldukça zengin plazma ve büyüme faktörleri izole edilir. Bütün işlem yaklaşık 10 dakika sürer ve hastayla birlikte, aynı odada yapılabilir. Sonra, çok ince bir iğne kullanarak, büyüme faktörleri klitorise enjekte edilir ve üst vajinaya cinsel yanıt için en önemli olan O-Spot adlı önemli bir alana yerleştirilir. Bu bölgeler anestetik krem ile uyuşturulduğundan çok az veya hiç ağrı hissetmezsiniz.

Bu işlemde kullanılacak unipotent kök hücreleri aktive etmek ve dokuyu gençleştirmek için kullanılan ADVANCED PRP’yi hazırlamak için kullanılan kit FDA tarafından onaylanmıştır. Aynı kit, Vampire Facelift® prosedüründe de rutin olarak kullanılır. Vücudun herhangi bir bölümünde FDA tarafından onaylanmış bir kit tarafından hazırlanan ADVANCED PRP’ye karşı ciddi tek bir tepki bile olmamıştır.

ADVANCED PRP, 20 yılı aşkın bir süredir çeşitli tedaviler için etkin bir şekilde kullanılmaktadır. ADVANCED PRP’nin vücudun çeşitli yerlerine enjeksiyonu ile ilgili 500.000’den fazla prosedür, önemli yan etki veya komplikasyon bildirilmeden gerçekleştirilmiştir.

Yeni Doku Nasıl Oluşur?

Dokudaki kalsiyum klorür konsantrasyonu genellikle kanda olduğundan daha yüksektir, bu nedenle doktor ADVANCED PRP’ye kalsiyum klorür eklediğinde, trombositler doku hasarı nedeniyle kan dolaşımında kalsiyum bulunduğunu düşünür. Yüksek kalsiyum klorür konsantrasyonu trombositleri en az 7 farklı büyüme faktörü salacak şekilde tetikleyerek kök hücrelerin aktive olmasını ve yeni doku üretmesine neden olur.

Doktor ADVANCED PRP’yi orgazm sistemini harekete geçiren yapılardan oluşan bir topluluk olan O-Spot adı verilen bir bölgeye enjekte eder. Kadın, neredeyse hemen, büyüme faktörleri dokuyu yenilemeye ve cinsel tepkiyi arttırmaya başladıkça MUTLULUK AŞISI (O-SHOT) etkilerini yaşar. MUTLULUK AŞISI (O-SHOT veya Orgasm Shot®), kadın orgazm sistemini harekete geçirmek için vajinal ve klitoral gençleştirmeyi uyarmak için her bayan kendi vücudundaki büyüme faktörlerini kullanan cerrahi olmayan bir prosedürdür. Şimdiye kadar, MUTLULUK AŞISI (O-SHOT) uygulatan kadınların hemen hemen tümünde cinsel tepkilerinde bir artış olmuştur ve çoğu için ciddi, dramatik bir artış söz konusudur.

Bazen aşağıda listelenen diğer etkiler de yaşanır:

 • Artmış cinsel istek
 • Artan vajinal orgazm yeteneği
 • Disparonisi (ağrılı cinsel ilişki) olanlarda ağrının azalması
 • Doğal kayganlaşmada artış
 • İdrar kaçırmada azalma.
 • Klitoral uyarıyla daha fazla uyarılma
 • Vulvada (vajinanın dudakları) daha genç ve pürüzsüz cilt yapısı.
 • Sıkı introitus (vajinal açılım)
 • Daha güçlü orgazm
 • Daha sık orgazm

Genital PRP

Genital bölge prp uygulaması dünyada yeni bir teknik ve hızla gelişen bir tedavi yöntemidir. Hem iç genital bölgeye hem de diş genital bölgeye uygulanır. Hem estetik amaçlı hemde işlevsel amaçla kullanılır. Genital prp tek başına bir tedavi seçeneği olabileceği gibi; Genital bölge lazer, radyofrekans gibi uygulamalarlada kombine edilebilinir.

PRP Nedir?
PRP ‘’Platelet Rıch Plasma’’ platelet yönünde zenginleştirilmiş Plasma uygulaması yöntemine verilen isimdir. Prp; kişide çok az miktarda alınan kanın özel bir tüpte santrifüj edilerek, santrifüj sonrası bileşenlerine ayrıştırılması ve prp nin (platelet yönünde zenginleştirilmiş plasmanın) yine aynı kişiye enjeksiyonla uygulama işlemidir.

PRP Nasıl Hazırlanır ?
Genelde kişiden kan almak için, kol ya da eldeki toplardamar tercih edilir. Bu bölgedeki damardan 15-25 cc civarında kan alınır, bazen biraz fazlada kan alınabilinir. Daha sonra alınan kan belli bir süre ve hızla santrifüjle döndürülür. Bu süre sonunda kan içindeki kırmızı alyuvarlar adı verilen eritrositler dibe çöker, alyuvarların üst kısmında kanın sarı renkli Plasma kısmı kalır. Daha sonra alınan sarı renkli Plasma kısmı ikinci bir santrifüjleme işlemine tabi tutularak, trombositlerden zenginleştirilmiş plazma (prp) elde edilmektedir.

PRP nin etki mekanizması;
Prp uygulamasında; plasma doku içerisine enjekte edildiğinde içindeki trombositler patlarlar. Bu pıhtılaşma hücreleri içerisinde çıkan büyüme faktörleri, doku içinde ’’ fibroblast’’ adı verilen kollojen bağ dokusunun oluşumunu sağlayan hücreleri aktive eder. Bu mekanizmayla, doku hem hızlıca gelişip ve güçlenmektedir. Buda dokuda yenileme ve gençleştirme sağlamaktadır.

Genital PRP genital prp

GENİTAL PRP kadınlarda hangi jinekolojik problemlerde kullanılır;

1-Kadınlarda cinsel hazzı ARTIRMAK için,
2-Kadınlarda cinsel isteksizlik tedavisinde
3-Orgazm problemi olan kadınlarda PRP uygulaması çok iyi sonuçlar vermektedir
4-Dış genital bölgeye uygulandığı zaman; Renk açma, sıklaştırma, dolgunluk ve toparlama ( kırışıklıkları giderir) sağlamaktadır
5-İdrar kaçırma problemi olan kadınlarda, özellikle mesane boynu ve idrar yollu çevresine prp uygulandığı zaman, bu bölgedeki kollojen bağ dokusu aktive edilerek idrar kaçırma problemi en aza iner.
6-Özellikle menapoz hastaları başta olmak üzere; Vaginal atrofinin neden olduğu şikayetleri ciddi şekilde geriletir.
7-Vaginal kuruluk ve bunun neden olduğu ağrılı ilişki problemli olan kadınlarda PRP uygulaması yüz güldürücü sonuçlara yol açmaktadır.

PRP Tedavisi Güvenilir Bir Uygulama mıdır?

PRP uygulaması otolog bir uygulamadır. Yani kullanılan plateletler hastanın kendisinden alınanlardır ve kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi yapılan tüm işlemler steril ve kapalı bir kit yardımıyla yapılmaktadır. Yani dışarıdan herhangi bir bulaşma riski taşımamaktadır. Ve ayrıca bunların dışında plateletlere eklenen herhangi bir ürün mevcut değildir. Tüm bunlar düşünüldüğünde bu tedavi yöntemi güvenilirdir.

PRP lokal anestezi altında yapılır, genelde 3er hafta arayla 2-3 seans yapılır.

Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma

Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma Gaziantep

38 - Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma lazerle genital bölge sıkılaştırma Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma 38

Lazerle Genital Bölge Sıkılaştırma

Zaman ve yaşa bağlı genital bölge dokusunda gevşeme, sarkma ve kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda yapılan uygulamalarla lazerle genital bölge sıkılaştırma, dolgunluk kazandırma sağlanabilmektedir.

Dış genital bölge; her iki tarafta dış dudaklar, üst kısımda klitoris bölgesiyle alt kısımdaki anüs (makat) arasındaki alan ile sınırlıdır. Dış genital alan ‘vulva’ olarak da bilinir.

Genital alan, özellikle de dıştaki büyük dudakların sıkılaştırılması, dolgunluk kazandırılması, cilt kırışıklıklarının giderilmesi ‘labial tightening – vulvar tightening’ olarak bilinmektedir.

Büyük dudaklarda sarkma neden olur?
Genetik olarak bağ doku elastikiyetinin zayıflığı, yapılan doğumlar, ilerleyen yaş, sigara kullanımı, hızlı kilo alıp verme gibi nedenlerle genital alanda yer alan dokular ve büyük dudaklarda sarkma gerçekleşebilir. Bu sarkma menopoz döneminde azalan estrojen hormonu etkisi ile daha da hızlanmaktadır.

Diğer taraftan sık geçirilen mantar enfeksiyonuna bağlı kaşıntılar ve bazı cilt hastalıklarındaki irritasyon sonucunda da genital bölgede sarkma oluşabilir.

Genital bölge dudak sarkmalarında ne tür işlemler yapılabilir?
İç dudakların sarkması, kırışıklık ve esmerleşmesi gibi durumlarda iç dudak estetiği (labia minora cerrahisi – labioplasti) sık yapılan operasyonlar arasındadır. Ancak dış dudaklardaki durum daha farklıdır.

Dış dudaklara yapılan cerrahi işlemlerde iz kalma riski daha fazladır. Bu nedenle çok zorunda kalınmadıkça, bu bölgeye cerrahi olmayan işlemlerin uygulanması daha doğru olacaktır.

Genital bölge dolgunluğu için en sık yapılan uygulamalar arasında dış dudaklara yapılan dolgu işlemleri, genital PRP ve lazerle sıkılaştırma işlemleri yer almaktadır.

Lazerle genital bölge dolgunluğu nasıl sağlanır?
Ciltteki kırışıklıkları nedeni bağ dokusunun özelliğini kaybetmesi, yıpranmasıdır. Bu etki aslında tüm vücudumuzda görülen bir durumdur. Yaşa bağlı olarak da artmaktadır. Lazer ışığı sayesinde cilt katmanlarında yer alan kolajen bağ dokusu aktive olmaktadır. Hatta yeni kolajen elementleri de oluşmaktadır. Yenilenen bağ dokusu da ciltte sıkılaşma, dolgunluk ve gerginlik sağlamaktadır.

Lazerle Genital Estetik Operasyonları

Cinsel bölge estetiği için ne tür lazer kullanılır?
Cinsel bölgeler için estetik amaçlı; fraksiyone karbondioksit (CO2) lazerler ve fraksiyone erbium yag (Er: Yag) lazerler uygulanmaktadır. Bu lazerler genital epilasyon için kullanılan lazerlerden oldukça farklıdır.

Karbondioksit lazerler genital alanda ne tür amaçlarla da uygulanmaktadır?
Karbondioksit lazerler genital alan için dolgunluk kazandırır, parlaklık ve gerginlik sağlar. Ayrıca genital alanda renk açılması, beyazlatma için de kullanılmaktadır. Diğer taraftan karbondioksit fraksiyonel lazerlerin vajina içinde sıkılaştırıcı ve yenileyici özellikleri de vardır. Lazerle vajina daraltma işlemleri de dudaklardaki sıkılaştırma işlemleri gibi kolajeni uyararak gerçekleşmektedir.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma uygulamasının herhangi bir zararı mıdır?
Hayır.  Lazer ışığı cilt içine yalnızca birkaç milimetre girmektedir. Bu nedenle lazerle genital bölge sıkılaştırmasının adet düzeni, cinsel haz ve orgazm olma üzerine etkisi kesinlikle yoktur. Yumurtalıklar veya rahme de kesinlikle zarar vermez.

Lazerle genital dolgunluk nasıl sağlanır?
Öncelikle uygulama yapılacak olan genital alan belirlenir. Sonrasında kişinin cilt yapısına göre lazerin ayarları yapılır. İşlem ortalama 20 dakika kadar sürer. Uygulama ile cilt katmanlarındaki kolajen bağ dokusu uyarılarak harekete geçer. Böylece genital sıkılaşma sağlanmaktadır.

Lazer uygulamasının etkisi ne zaman başlar?
Farkedilir tarzda dudaklardaki gerginlik ve dolgunluğun izlenmesi 1 ayı bulmaktadır.

İşlem sırasında ağrı hissedilir mi?
Hayır.  Uygulamadan 30- 40 dakika kadar önce işlem bölgesine sürülen anestezik kremler sayesinde, işlem sırasında ağrı yok denecek kadar azdır. Yine de ağrı eşiği çok çok düşük kadınlarda yüzeyel uyutmayla (sedasyon anestezisi ile) işlem yapılabilir.

Uygulamanın herhangi bir risk veya komplikasyonu var mı?
Her hangi bir risk veya komplikasyonu yoktur.

Lazerle genital sıkılaşma kimlere yapılabilir?
Genital bölgede kırışıklık, sarkma şikayeti olan, daha gergin ve parlak bir cilt yapısı arzu eden, 18 yaşından büyük ve gebe olmayan herkese yapılabilir.

Genital bölge sıkılaştırma ile birlikte, aynı seansta genital renk açıcı işlemler (beyazlatma, ağartma tedavileri) de yapılabilmektedir.

Uygulama sonrası neler önemlidir?
Uygulama sonrasında genital alanda eritem (kızarıklık), hafif su toplanması (bül) ve ciltte soyulma izlenebilir. Bu durumlar tamamen normaldir. Doktorunuzun önereceği ilaçları ve o bölgeye uygulanacak kremleri kullanmanız yeterli gelecektir.

Uygulamadan hemen sonra işinizin başına dönebilirsiniz. İşlem sonrasında o bölgede sulanma oluşmazsa 1 gün sonra çok sıcak olmamak kaydı ile banyo yapabilirsiniz. Solaryum ve güneşlenme ise önerilmez.

İşlemden sonra cinsel hayat ne zaman başlar?
İşlem sonrası çok nadir görülen aşırı bir duyarlılık oluşmazsa, birkaç gün sonra normal cinsel hayata başlayabilirsiniz.

Uygulama daha sonra tekrar edilmeli mi?
Genelde ilk seferde tek bir uygulama yeterlidir. Daha sonra kişinin cilt yapısının durumuna da bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arasında uygulamaların tekrar edilmesi gerekebilir.

Genital alan sıkılaştırmada lazer harici başka uygulamalar var mıdır?
Evet.  Dış dudaklara dolgu yapılması, değişik bölgelerden liposuction yöntemi ile alınan yağ dokusunun buraya enjekte edilmesi gibi uygulamalarla da dış dudaklarda gerginlik sağlanabilmektedir. Diğer taraftan genital PRP (Plasma Rich Platelet) uygulaması da dış genital alanda renk açma,  dolgunluk ve sıkılaşma sağlayabilir.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma işleminin fiyatı nedir? Lazer uygulama ücretleri nasıl?
Son zamanlarda fiyatlarda genel bir düşme mevcuttur. Lazerle genital bölge sıkılaştırma işleminin fiyatı, alınan ücreti merkezden merkeze değişkenlikler gösterebilir. Ücretler ve ödeme kolaylıkları ile ilgili bilgiler için merkezle görüşmenizde fayda olacaktır.

Lazerle Vajinal Beyazlatma

Lazerle Vajinal Beyazlatma Gaziantep

37 - Lazerle Genital Bölge Renk Açma lazerle vajinal beyazlatma Lazerle Vajinal Beyazlatma 37

Lazerle vajinal beyazlatma kimlere uygulanır.Kadınlarda değişik nedenlerle genital bölgede renk koyulaşması, siyahlaşma, esmerleşme ve genital kararma gibi can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda uygulanan lazerle renk açma tedavileri ile kararmış, esmerleşmiş genital bölgeye beyazlatma, ağartma yapılabilmektedir. Genital bölgeye her ne kadar bazı kimyasal peeling ve diğer cilt soyma tedavileri uygulanabilse de lazerle genital bölge beyazlatma – ağartma işlemlerinin başarısı daha yüksektir.

Genital bölge renk açma – beyazlatma ‘labial whitening’ (vulvar whitening) olarak da bilinmektedir.

Lazerle renk açıcı işlemler hem iç dudaklara (labia minora – küçük dudaklar), hem de dış dudaklara (labia majora – büyük dudaklar) uygulanabilir. Hatta renk koyulaşmasının olduğu makad ve kasık çevresine de yapılabilmektedir.

Lazerle Genital Bölge Renk Açma

Genital bölge renk açma – beyazlatma işlemleri yanısıra;
Lazerle vajina daraltma (vajina yenileme – vajinal rejuvenasyon),
– Lazerle genital bölge sıkılaştırma (büyük dudakların sıkılaştırılması)
– Lazerle genital siğil tedavisi
– Lazerle ağrılı cinsel ilişki ve vajina kuruluk tedavisi
Lazerle idrar kaçırma tedavisi de yapılabilmekte ve önemli avantajlar sağlamaktadır.
Genital bölge estetiği için daha çok fraksiyonel karbındioksit lazerler ve er:yag lazerler kullanılmaktadır.

Lazerle uygulanan işlemlerin hiçbirinde cerrahi olarak bir kesi işleminin yapılmaması önemli bir avantajdır. Her ne kadar günümüzde cerrahi işlemlerde enfeksiyon ve kanama riskleri uygun ameliyat teknikleri sayesinde son derece azaltılmış olsa da, bu tür riskler lazerle yapılan genital alan uygulamalarında yok denecek kadar azdır.

Genital bölge neden esmerleşir, kararır? Genital bölge koyulaşmasındaki nedenler
Genital bölge esmerleşmesindeki en büyük etken bu dokudaki estrojen hormonu yoğunluğudur. Estrojen hormonu, güneş ışığı etkisiyle genital alanda renk koyulaşmasını sağlayan ‘melanosit’ hücrelerini harekete geçirmekte, melanosit (renk pigmenti) hücreleri de ‘melanin’ salgılayarak genital alada renk koyulaşmasına neden olmaktadır. Her ne kadar genital alan üstü tüyler ve giysilerle kaplı olsa da, güneşin ultraviyole ışınlarının bu bölgeye ulaşması son derece kolaydır.

Diğer taraftan gebelik ve doğum kontrol hapları da kadınlarda artmış estrojen hormonu sayesinde genital alanda esmerleşme, renk koyulaşmasına neden olabilir.

İlerleyen yaş da genital bölgede esmerleşme nedenidir.

Genital bölge epilasyonu da genital alanda renk koyulaşması yapabilir.

Polikistik over sendromu , böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması (cushing hastalığı), kullanılan bazı hormon ilaçları, bu bölgeye sürülen bazı ilaçlar, kremler, bu bölgeye yapılan bazı cerrahi işlemler ve ailesel yatkınlık da genital bölge renk koyulaşmasındaki diğer sebepler arasındadır.

Genital bölge renk koyulaşmasının ne tür zararı vardır?
Bu durumun fiziksel olarak herhangi bir zararı yoktur. Psikolojik rahatsızlıklar ve estetik görünüm kaygıları haricinde hiçbir sıkıntı oluşmamaktadır. Bu ameliyatı tercih eden kadınlardaki en büyük neden estetik kaygılardır. Çünkü kadınların çoğu kendilerini eski durumları veya diğer kadınların genital bölgeleri ile kıyaslamaktadır. Aslında her türlü estetik kaygılardaki düşünce birbirine benzerdir: ‘İnsanlar kıyaslayarak düşünür ve yaşarlar’.

Genital bölge rengi nasıl açılır?
Genital bölgeye uygulanan kremler, cilt soyucu işlemler ve kimyasal peeling ile asit uygulamaları ‘epidermis’ adı verilen cildin üst katmanının dökülmesi sağlanarak, cilde belli bir süreyle parlaklık kazandırılabilir. Ancak hiç birinde sonuçlar kalıcı olmaz. Diğer taraftan bu tür uygulamaların genital alan cilt dokusu üzerine zararlı etkileri de olabilir.

Fraksiyone karbondioksit lazerle renk açma işlemlerinde uygulanan lazer ışığı cildin daha alt katmanlarına kadar iner, bu nedenle etkinliği ve kalıcılığı daha fazladır.

Lazerle Genital Bölge Renk Açma Nasıl Yapılır?

Genital estetikte ne tür lazerler kullanılır?
Pek çok lazer türü olsa da genital alan estetiğinde kullanılan iki çeşit lazer vardır. Genital alana estetik amaçlı; fraksiyone karbondioksit (CO2) lazerler ve fraksiyone erbium yag (Er: Yag) lazerler uygulanmaktadır.

Lazerle genital renk açma işlemi zararlı mıdır?
Hayır. Lazer ışığının cilde penetrasyonu (nüfuzu) birkaç milimetredir. Derine inmez. Bu uygulamanın adet düzenine, yumurtalıklar veya rahme kesinlikle zararı yoktur. Cinsel hazzı da etkilemez.

Lazerle genital renk açma nasıl yapılır?
Öncelikle genital bölgede esmerleşen, koyulaşan, kararan alanlar belirlenir. Daha sonra kişi cildine ve kararmanın derecesine göre lazerin ayarları yapılır. Uygulama genelde 15-20 dakika sürer. Uygulama ile lazerle cilt bölgesindeki melanin pigmenti yıkıma uğratılır. Bu şekilde renk açılması gerçekleşmektedir.

Uygulamanın etkisi ne zaman başlar?
İşlem yapıldıktan sonra etkinliğin başlaması 1 ay kadar sonra olmaktadır.

İşlem ağrılı mıdır?
Hayır. İşlem öncesi genital alana uygulanan anestezik kremler sayesinde işlem sırasında hissedilen ağrı yok denecek kadar azdır. Ancak ağrıya çok fazla duyarlı olan kişilerde, işlem sırasında sedasyon anestezisi (hafif uyku verici anestezi) ile rahatlatma da sağlanabilir.

İşlemin herhangi bir riski var mı?
Lazerle genital renk açma işlemlerinin her hangi bir risk yoktur.

Kimlere uygulanabilir?
Genital alanda renk koyulaşma sorunu yaşayan, 18 yaşından büyük ve hamile olmayan herkese uygulanabilir.

İşlem sonrası nelere dikkat etmek gerek?
İşlem sonrası genital alanda kızarma, daha sonrasında da cildin soyulması sırasında geçici kararma olabilir. Alttan çıkan yeni ve canlı cilt dokusundaki renk daha açık olacaktır. Nadiren işlem sonrası hafif düzeyde su toplanması da olabilir. İşlemden sonra doktorunuzun vereceği krem ve ilaçları kullanmanız sizi rahatlatacaktır. İşlemden hemen sonra işinizin başına dönmenizde de bir sakınca yoktur. Solaryuma girmeniz veya güneşlenmeniz ise önerilmez.

İşlem sonrası cinsel ilişki ne zaman gerçekleşebilir?
İşlem sonrası aşırı duyarlılık veya su toplanması gibi sorunlar yoksa, birkaç gün sonra ilişki gerçekleşebilir.

İşlemin tekrar edilmesi gerekli mi?
Genelde tek bir uygulama yeterlidir. Kişinin cilt yapısı ve koyulaşmasına da bağlı olarak bazı durumlarda birden çok uygulama da gerekebilir.

Karbondioksit lazerler başka amaçlarla da kullanılabilir mi?
Evet. Karbondioksit lazerler genital bölge renk açma, genital bölgeye dolgunluk sağlama ve vajina daraltma– vajina yenileme haricinde; yüz cildini soyma ve gençleştirme, ciltteki lekelerin açılması, çil tedavisi, kesi (faça) izlerinin silinmesi – azaltılması, et benlerinin yok edilmesi, ameliyat izlerinin silinmesi, ergenlik döneminden kalan akne izlerinin tedavisinde de yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Lazerle genital bölge beyazlatma uygulamasının fiyatı nedir? Lazer işlem maliyetleri
Lazerle vajinal beyazlatma (genital bölge beyazlatma –ağartma) işleminin fiyatı, alınan ücretler merkezler arası farklılıklar arz edebilir. Uygulama alanın genişliği de ücretlendirmede önemli olabilir. Lazer uygulama ücretlerinde son yıllarda genel bir düşme de vardır. Lazer uygulama fiyatları, maliyeti konusunda detaylar için merkezle görüşmenizde fayda olacaktır.

Lazerle Vajinal Daraltma

Lazerle Vajinal Daraltma Gaziantep

lazerle vajinal daraltma lazerle vajinal daraltma Lazerle Vajinal Daraltma himenoplastia
lazerle vajinal daraltma

Lazerle vajinal daraltma ameliyatları son yıllarda popülerlik kazanan, cerrahi bir işlem olmadığı için riskleri son derece az olan ve seçilmiş hasta grubunda oldukça iyi sonuçlar veren uygulamalardır.

Lazerle Vajinal Daraltma Operasyonları

Vajina rejuvenasyon olarak da bilinir…
Lazerle vajinal daraltma ameliyatları veya vajina içine lazer uygulamaları ‘vajinal rejuvenasyon’ (vajina yenileme- vajina gençleştirme) olarak da bilinmektedir. Vajinaya lazer ile sıkılaştırma, daraltma işlemleri uygun hasta grubunda vajinoplasti (vajinanın ameliyatla daraltılması) operasyonlarına iyi bir alternatiftir.

Vajina rejuvenasyon (vajinanın lazerle gençleştirilmesi, vajinal yenilenme) işlemi son derece ağrısızdır, bu nedenle lokal veya genel anestezi gereksinimi yoktur. İşlem sırasında cerrahi bir kesi veya dikiş gerektirmez; bu nedenle de kanama, enfeksiyon gibi komplikasyon riskleri de yoktur. Ameliyattan çekinen hastalar için de iyi bir seçenektir.

Vajina neden genişler?
Vajina kadınlarda cinsel ilişkinin gerçekleştiği organdır ve kas- bağ dokusundan oluşmuştur. Ortalama 8 -10 cm arasında uzunluğu vardır. Yıllar içinde kas – bağ dokusunun direncinin hem de erkek partnerde cinsel hazzı olumsuz yönde etkiler.

Cinsel ilişkide mekanik olarak hazzı hissedememe zamanla cinsel ilişkiden soğumaya, cinsel isteksizlik sorununa, Anorgazmi (orgazm olamama) problemine dönüşebilir. Hatta cinsel sorun zamanla büyüyerek bir evlilik problemine dahi dönüşebilir.

Vajina en sık olarak yapılan doğumlar sonrasında genişlemektedir. Ayrıca vajina genişlemesini sağlayan veya kolaylaştıran diğer faktörler arasında:
– İlerleyen yaş
– Sık cinsel ilişkiler
– Kürtaj, düşük yapma, sık jinekolojik muayeneler
– Sigara kullanımı
– Ailesel yatkınlık bulunmaktadır.

Vajina genişliği çok erken yaşlarda bile hissedilebilir…
Doğum, kürtaj gibi jinekolojik süreçler yaşamamış olan genç bayanların bir kısmında doğuştan gelen yapısal bir problem olan ‘geniş ve yumuşak vajina’ izlenebilir (wide and smooth vagina). Bu problem nadir olarak izlenmesine rağmen, ilişkilerin başladığı ilk yıllardan itibaren ilişkiden zevk alamama, partneri hissedememe, orgazm olamama gibi sorunlara sebep olmaktadır. Lazerle vajinal daraltma işlemi bu hastalar için de çok iyi bir alternatiftir.

Vajina içine ne tür lazer uygulanır?
Vajina genişlemesinde sıkılaşma amacıyla en sık olarak Karbondioksit lazerler (CO2 lazer) kullanılmaktadır. Aynı işlem için Erbium yag (Er: yag) lazerler de uygulanabilir.

Karbondioksit lazerler vajinal daraltma ve yenileme haricinde:
– Genital bölge beyazlatma, ağartma (Genital bölge renk açma)
– Dış genital bölgeye dolgunluk kazandırma (Genital sıkılaştırma)
– Genital siğil tedavisi
– Rahim ağzında yara tedavisi
– Vajinal kuruluk ve cinsel ilişkide ağrı tedavisi
– İdrar kaçırma tedavisi amaçlarıyla da kullanılmaktadır.

Fraksiyonel karbondioksit lazerler kadınlarda yüz gençleştirme, çil tedavisi, leke tedavisi, et benlerinin alınması ve ameliyat izlerinin azaltılması amaçlarıyla da kullanılabilmektedir.

Lazer uygulaması vajinada nasıl bir etki oluşturur?
Lazer uygulamasındaki amaç vajinanın azalan ve güçsüzleşen bağ dokusunun yenilenmesidir. Lazer ışığı sayesinde vajinadaki bağ dokusu uyarılarak büyümekte, yeni kolajen lifleri oluşmakta, o bölgede kan dolaşımı artmakta, böylece dokuda yeniden bir canlanma oluşmaktadır.

Lazerle vajinal daraltma kimler için uygundur?
Lazerle vajinal daraltma, vajinasındaki genişleme nedeniyle cinsel hazzı yeterince hissedemeyen kadınlar için uygun bir seçenektir. Ancak doğum sonrası idrar torbası sarkması, barsak sarkması gibi anatomik defektleri olan hastalar için vajinoplasti operasyonları (vajinanın ameliyatla daraltılması) çok daha uygun bir alternatiftir.

Diğer taraftan idrar torbasında sarkma problemi olmayan, ancak öksürük, hapşırma veya gülme sırasında idrar kaçıran kadınlar için de lazer uygun bir çözüm sağlamaktadır. Vajinal daraltma ameliyatlarından çekinen, korkan hastalarda da lazer iyi bir seçenektir.

Lazerle vajinal daraltma – sıkılaştırma – yenileme (vajinal rejuvenasyon) kimlere yapılabilir?
– Cinsel ilişkide mekanik etkinin azalmasına bağlı olarak haz hissedemeyen, orgazm sorunu yaşayan kadınlarda
– Menopoz döneminde bağ dokusu elastikiyeti azalan ve buna bağlı idrar kaçırma, vajinal kuruluk sorunu yaşayanlarda
– Sık vajinal enfeksiyon (vajinit) geçirenlerde
– İlişki sırasında ağrı, acı sorunu yaşayanlarda (Disparoni)
– Vajinal kuruluk ve yanma sorunu yaşayanlarda vajinal lazer uygulaması yapılabilir.

Ayrıca rahim ağzında yara olanlarda da ‘lazerle yara yakma işlemi’ yapılabilir.

Lazerle vajinal daraltma uygulamaları son yıllarda artan bir ivme ile popülerlik kazanmaktadır. Uygun hasta grubunda oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

Lazerle vajinal daraltma için bize ulaşın

Op. Dr. Hakan Yaz’a direkt ulaşmak için hiç çekinmeden arayın: 0532 718 09 91

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle Vajina Daraltma Gaziantep

35 - Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır? 35

Lazerle vajina daraltma uygulamaları; cerrahi bir işlem (ameliyat) olmadığı için riskleri son derece az olan, hasta açısından oldukça kolay tolere edilen, anestezi gerektirmeyen, ağrısız, acısız ve ileri teknolojili işlemlerdir. Bu nedenlerle özellikle son yıllarda rağbet görmüş, popülerlik kazanmıştır. Özellikle cinsel uyarılmayı arttırmak, kadın ve erkek eşte cinsel hazzı arttırmak ve orgazmı olmayı kolaylaştırmak amaçlarıyla yapılmaktadır.

‘Vajinal rejuvenasyon’ (vajina yenileme) diğer ismidir
Lazerle vajina daraltma yapılırken amaçlar; vajina içine uygulanan lazer ışığı sayesinde bu bölgede kan akımının arttırılması, var olan kolajen bağ dokusunun uyarılması, yeni kolajen bağ dokusu sentezinin sağlanması ve bu şekilde yeniden vajinal sıkılaşmanın sağlanmasıdır. Bu özelliklerinden dolayı bu işleme ‘vajinal rejuvenasyon’ (vajina yenileme – vajina gençleştirme) isimleri de verilir.

Lazerle vajina daraltma mı (vajinal rejuvenasyon), vajinanın cerrahi olarak ameliyatla daraltılması (vajinoplasti) mı daha üstün?
Lazerle vajinal daraltma, vajinoplasti (vajinanın ameliyatla daraltılması) operasyonlarına göre cerrahi risklerinin olmamasından dolayı avantajlıdır. İdrar torbasında sarkma yoksa, idrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlarda da oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Ayrıca vajinoplasti sırasında vajinanın 3-4 cm’lik giriş kısmı daraltılırken, lazerle yapılan gençleştirmede vajinanın tümü sıkılaştırılmaktadır.

Diğer taraftan, özellikle normal doğum yapmış ve buna bağlı olarak vajinasında ileri düzeyde genişlemesi olanlarda, idrar torbası sarkması veya barsak sarkması olanlarda, doğum sırasında yapılan epizyo kesilerinin de estetik olarak düzeltilmesi gereken kadınlarda vajinoplasti; yani vajinanın ameliyatla daraltılması daha uygun bir yaklaşım olacaktır.

Lazerle Vajina Daraltmada Merak Edilenler

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?
Lazerle vajina daraltma uygulaması jinekolojik muayene masasında yatış pozisyonunda yapılır. Ortalama olarak 30 dakika kadar sürer. İşlem tamamen ağrısız olduğu için lokal veya genel anestezi gereksinimi yoktur. Vajinada hafif bir batma ve ısı artışı haricinde başka bir his oluşmaz. Cerrahi bir kesi yapılmadığı için kanama, enfeksiyon gibi riskleri de bulunmaz.

İşlem sırasında vajina içine yerleştirilen lazer probu ile vajinanın tüm duvarları taranır. Lazer ışığı ile vajinanın tümü hem enine hem de boyuna taranarak, sıkılaşma etkisi vajinanın tüm geneline yayılır.

İşlem ağrılı mıdır?
Hayır, kesinlikle değildir. Hastalar tarafından son derece rahat bir şekilde tolere edilir.

İyileşmesi ne kadar sürer?
İşlemden hemen sonra veya bir gün sonrasında işinizin başına dönebiliyorsunuz. İstirahat gereksinimi yoktur. Aynı gün içinde banyo yapmanızda da bir sakıncası yoktur.

Lazerle daraltma işlemi sonrası beni neler bekliyor?
İşlemden sonra hafif pembemsi, sulu akıntınız olabilir. Ayrıca vajina içinde hafif şekilde yanma da görülebilmektedir. Doktorunuzun vereceği ilaçları düzgün şekilde kullanmanız şikayetlerinizi azaltacaktır.

Cinsel ilişki ne zaman yapılabilir?
Genelde işlemden 7 gün sonra ilişkiye girmenizde bir sakınca yoktur.

Aynı seansta kızlık zarı dikimi de yapılabilir mi?
Evet. Lazerle vajinal sıkılaştırma ile aynı seansta kızlık zarı dikimi ameliyatı da yapılabilir.

Farklı genital estetik ameliyatlar da aynı seansta yapılabilir mi?
Evet. Lazerle vajina yenileme (vajinal rejuvenasyon) ile aynı seansta dış dudaklarda renk açma (genital beyazlatma), dış dudaklarda sıkılaştırma, iç dudakların kısaltılarak küçültülmesi (Labioplasti) operasyonları da yapılabilir.

Tek bir uygulama yeterli midir?
Evet, genelde yeterlidir. Bazı durumlarda bir ay sonrasında tekrar bir uygulama daha gerekli olabilir. Diğer taraftan uygulamanın daha da etkili olması için 2 yılda bir tekrarlanması önerilmektedir.

İşlem için ne tür bir lazer kullanılır?
İşlem için genelde fraksiyone karbondioksit (CO2) ve erbium yag (er: yag) lazerler kullanılmaktadır.

İdrar kaçırmada nasıl bir çözüm sağlar?
Öksürük, gülme sırasında idrar kaçıran kadınlarda vajina içinde, idrar kanalı etrafında yer alan kolajenlerin güçsüzleşmesi sorumlu tutulmaktadır. Lazerle bu kolajen bağ dokusu güçlendirilerek idrar kaçırma sorunu giderilebilmektedir.

İşlemin etkileri ne zaman başlayacaktır?
İşlemin olumlu etkileri uygulamadan yaklaşık 1 ay sonra başlamaktadır.

Vajinaya lazer uygulaması başka ne tür durumlarda yapılır?
Vajina sıkılaşma – yenileme ve idrar kaçırma sorununu tedavi etmesi haricinde, genital bölge renk açma, genital alan sıkılaştırma, genital siğil tedavisi, menopozdaki vajina kuruluğunun -giderilmesi, ağrılı cinsel ilişki sorununun tedavisi, sık vajinal enfeksiyonları önlemede de karbondioksit lazerler kullanılabilmektedir. Ayrıca yüz gençleştirme, ameliyat izlerinin silinmesi, et benlerinin alınması, leke tedavisi, çil tedavisi gibi diğer kozmetik uygulamaları da vardır.

Lazerle vajina daraltma işleminin fiyatı nedir? Lazer işlemi maliyeti nasıldır?
Lazerle vajina daraltma – yenileme uygulamasının fiyatı ve maliyetleri merkezden merkeze farklılıklar gösterebilir. Son yıllarda ücretlerde genel bir düşme de söz konusu olmuştur. Lazerle vajinal daraltma ücretleri ve ödeme koşulları hakkında bilgi almak için merkezle görüşmenizde fayda olacaktır.

Lazerle vajina yenileme sonrası ‘Doyumu olan bir cinsellik, mutlu bir evliliği getirir’
Lazerle vajina daraltma – sıkılaştırma – yenileme (vajina rejuvenasyon) son yıllarda kozmetik jinekoloji alanında daha sıklıkla yapılabilen, girişimsel olmadığı için uygun hasta grubunda oldukça yüzgüldürücü sonuçlar veren uygulamalar arasındadır. Lazer işlemlerinde hekim tecrübesi de çok önemlidir.

İşlem sonrası cinselliğin daha rahat ve tatminkar bir şekilde yaşanması hem kişinin kendisine güveni açısından, hem de eş uyumu yönünden son derece önemlidir. Biliniz ki; mutlu ve güzel bir cinsellik, evlilikteki mutluluğun altın anahtarıdır.

Bize Ulaşın

Op. Dr. Hakan Yaz’a direkt ulaşmak için hiç çekinmeden arayın: 0532 718 09 91

Kürtaj

Kürtaj için 20 yıllık tecrübemizle hizmetinizdeyiz.(Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Hakan YAZ)

Kürtaj kelime anlamı olarak kazımak demektir. Rahim içindeki her türlü yabancı maddeyi çıkarmak için kullanılan bir yöntemdir. Kürtaj operasyonu bir jinekolog ya da bu konuda eğitim almış bir aile hekimi tarafından yapılmalıdır. Kürtaj genel anestezi altında yapılmalıdır.

Kürtaj rahim içindeki bir kanama sebebiyle de yapılabilir. Rahim içindeki bir kanama sebebiyle yapılan kürtaja halk arasında parça almak da denir.

Kürtaj teknikleri ne için yapıldığına göre değişir. Vajinal kanama sebebiyle, bir ağrı sebebiyle, bir enfeksiyon sebebiyle yapılan kürtaj kürek yöntemi denilen demirden aletlerle genel anestezi altında yapılabilir. Veya mikro kürtaj yöntemi  denilen çok ince bir plastik boruyla rahim ağzından rahim içine girilip hiç anestezi uygulanmadan da parça alma işlemi (kürtaj) yapılabilir.

Eğer çocuk almak için kürtaj yapılıyorsa vakum tekniği denilen rahim ağzından içeri girilip vakumla gebelik materyalinin tamamının temizlenme işlemi yapılabilir. Ya da kürek yöntemi denilen kaşık şeklindeki demir aletlerle içerdeki gebelik materyalinin dışarıya alınması tekniği uygulanabilir. Kürek tekniği son zamanlarda çok kullanılan bir teknik değildir.

Günümüzde vakum yönteminin daha fazla kullanılmasının en önemli sebebi vakum yöntemiyle gerçekleştirilen kürtajlarda travma riskinin daha az olmasıdır.

Kürtajda yasal sınırlar

– Hamileliğin yasal olarak 10. haftasına kadar kürtaj yaptırılabilir.

– Kürtaj yapmanın zorunluğu olduğu anne sağlığını tehdit eden bir durumda, bebekte bir anormallik olduğunda 15. haftaya kadar kürtaj yapılabilir.

– 15. haftadan sonra eğer bebek ya da anneyle ilgili bir problem varsa vajinal doğum yöntemini kullanmak gerekir. Cenin 14-15. haftadan sonra parçalanarak alınamadığı için kürtaj yapılamaz.

Kürtajın gerekli olduğu durumlar

– Erken dönemde tespit edilen anomalilerde,

– Bebeğin gelişimini tamamlayamayacağı durumlarda,

– Bebeğin rahim içinde öldüğü durumlarda

– İlk üç aydaki düşüklerde

– Cansız gebeliklerde (Bebeğin kalbinin durmasına rağmen devam eden gebelikler cansız gebeliklerdir. Bu durum ilk 3 ayda sıklıkla görülen bir durumdur. Bu durumlarda da kürtaj gerekir.)

Kürtaj yaptıran birinin yeniden hamile kalması

– Kürtaj yaptıran birinin %99.99 oranında bir daha hamile kalmasında bir sorun çıkmaz.

– %0,01’lik çok küçük risk kürtajın bir komplikasyonu olduğu zaman ortaya çıkar.

– Kürtaj sırasında rahim delinmesi, enfeksiyon, tüplerin tıkanması ve rahim yapışması durumlarında hamile kalmakta sorunlar yaşanabilir. Bu durumlar tedavi edildikten sonra hamilelik mümkün olacaktır.

– Kürtaj uygun olmayan koşullarda yapıldıysa, rahim içinde bir yapışıklık oluştuysa, rahim ağzını, kanalını tahriş ve tahrip edici uygulamalar yapılmışsa ileri dönemlerde düşük ihtimalini arttırıcı bir takım sebepler ortaya çıkabilir. Ancak tüm bunlar çok seyrek karşılaşılan durumlardır. 

Kürtaj yaptırmanın belli bir sınırı var mıdır?

Kürtaj yaptırmanın belli bir sınırı yoktur ancak mümkün olduğu kadar az yaptırılmalıdır. Kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir. 

Kürtaj operasyonu sonrası iyileşme süresi

Kürtaj operasyonu geçirdikten sonra genel anestezinin etkisinin geçmesi için hasta 1 saat kadar gözlem altında tutulmalıdır. Bu 1 saatten sonra hasta normal olarak günlük hayatına dönebilir. Kürtajda ağrı hemen hemen hiç olmaz. Ağrı olsa bile ağrı kesicilere yanıt veren bir ağrıdır.

Kürtajdan sonra âdetten daha az olan bir vajinal kanama olur. Bu kanama 1 hafta-10 gün kadar sürebilir. Bu kanama bittikten sonra hasta hamileliği sonlandırıldıktan ortalama 1,5 ay sonra tekrar âdet olabilir. Kürtajdan sonraki bir hafta ve vajinal kanama devam ettiği sürece cinsel ilişkiye girilmemelidir. Çünkü bu dönemde rahim enfeksiyonlara karşı açık bir durumdadır.

Kürtajdan sonra tampon kullanımı

Kürtajdan sonra tampon kullanımı sakıncalı değildir. Tamponun çok kısa süreli olarak kullanılması, çok sık değiştirilmesi gibi koşullarına uyulur ve uygulamasında gerekli hijyen kurallarına saygı gösterilirse tampon kullanmakta bir sakınca yoktur. 

Kürtajın riskleri

– Kürtajın yan etkileri ve komplikasyonları olabilir.

– Kürtajdan sonra bir enfeksiyon ve kanama ortaya çıkabilir.

– Kürtaj körlemesine yapılan bir işlem olduğu için rahimin delinme gibi bir ihtimali vardır. Bunlar çok seyrek rastlanan komplikasyonlardır.

– Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde, bir enfeksiyonun oluştuğu dönemlerde rahim çok hassaslaştığı için bu dönemlerde komplikasyon riski daha yüksektir. Dolayısıyla bu dönemlerde kürtaj yapılırken çok daha fazla dikkat edilmelidir.

Kürtaj Gaziantep

Kürtaj (Küretaj) Nedir?

Kürtaj gebeliğin sonlandırılması (kürtaj gaziantep) anlamına gelir.  Kürtaj Gaziantep de yasal olarak çocuk aldırma işlemi 10 haftaya kadar olan gebeliklerde yapılır. Daha büyük gebeliklerin sonlandırılabilmesi için ise ilaç kullanımı, gebeliğin annenin hayatında tehlike oluşturması veya bebekte sakatlık gibi durumlardan dolayı sağlık kurulu kararı ile yapılabilir (gaziantep kürtaj). Kürtaj ile ilgili Gaziantep de detaylı bilgiyi kliniğimizden öğrenebilirsiniz.

kürtaj ankara kürtaj Kürtaj s baa762c9c441615767ccce57bfc4da53baaecbfb 150x150

Türkiye’de reşit olan tüm kadınlar kendi isteği ile karar vererek kürtaj yaptırabilirler. 1983 yılından beri ülkemizde 10. Gebelik haftasına kadar vakumlu kürtaj yaptırmak yasaldır.

Kürtaj Tekniği

Kürtaj tekniği çok önemli olup ciddi bir muayeneden sonra anne için en uygun, steril şartlarda tecrübeli ellerde yapılması gereken bir müdahaledir. Kürtaj öncesi mutlaka işlem ile ilgili detaylı bilgi alınmalı. Kürtaj bir aile planlaması yöntemi değildir. Çocuk aldırma işleminin genel anestezi altında yapılması hem hasta konforu açısından hem de doktorun müdahaleyi daha sağlıklı yapabilmesi için önemlidir.

Küretaj öncesi 3-6 saat ağızdan yiyecek ve içecek alınmamalı.

Kürtaj sonrası kasık ağrısı ve vajinal kanama fazla olmamak kaydıyla normaldir.

Kürtaj sonrası 2 hafta cinsel ilişki olmamalıdır. Kanama için tampon kullanılmaz, mutlaka ped kullanılmalıdır.

Hasta kürtaj sonrası antibiyotik kullanmalı ve kontrol muayenesini yaptırmalıdır. Fazla kanama, ateş, kötü kokulu akıntı ve şiddetli ağrı olduğu durumlarda kontrol muayene zamanını beklemeden doktoruna müracaat etmesi gerekir.

Kürtaj Riskleri Nelerdir

 • Servikal (rahim ağzı) yaralanmaları
 • Enfeksiyon (endometrit, sistemik)
 • Uterus perforasyonu (rahim delinmesi)
 • Kanama
 • Rahim içinde yapışıklık (ashermen sendromu).
 • Kısırlık Asherman sendromu ileri derecede olursa adet görememe ve kısırlık nedeni olabilir.
 • Anesteziye bağlı sorunlar (alerji, aspirasyon vb)
 • Gebeliği sonlandıramama. Çok erken dönemde işlem yapılırsa ya da rahim içinde yapısal bozukluk varsa (septum) gebelik sonlandırılamayabilir.

Kürtaj Ne Kadar Sürer

Aynı gün uygulanmaktadır. Şehir dışından gelen hastalarımıza da geldikleri gün içerisinde uygulanmakta ve takip eden 1-2 saat içinde normal hayatlarına dönmekte, seyahate çıkabilmektedirler.

Düşük Sonrası Kürtaj Gerekli mi?

Düşük sonrası; Yaklaşık düşüklerin yarısında kürtaj gerekmez. Bunlara komplet (tam) düşük denir, yani içerde parça kalmaz. İçeride parça kalan düşüklerde yani inkomplet düşüklerde kürtaj yapmak gerekir. İnkomplet düşüklerde tam düşük olması beklenebilir ancak kanama ve enfeksiyon için iyi takip gerekli. Çoğunlukla bu süreç uzun olacağı için kürtaj yapılması daha sağlıklı.

Kürtaj Süresinde Hangi Tip Anestezi Uygulanır?

Kürtaj işlemi çoğunlukla geriye dönüşü (uyanması) çok hızlı olan genel anestezi ile yapılır. İşlem sonrası 30-60 dakika içinde eve gidilecek duruma gelinir. İşlem sırasındaki ağrı kesinlikle hissedilmez ve sonrasındaki ağrı oldukça az olur.

Genel anestezi dışında lokal anestezi ya da çok nadiren epidural/spinal (belden uyuşturma) ile de yapılabilir.

Anestezi şekli hastanın tercihi ve doktorun önerisi ile ortak karar verilir.

Kürtaj Nasıl Yapılır

Kürtaj hasta hastaneye yatırılarak veya sonrasında eve gönderilecek şekilde yapılabilir. Kürtaj işlemi için:

 • Enfeksiyon kapılmaması için antibiyotik başlanır.
 • Rahim ağzı antimikrobial maddeler ile temizlenir.
 • Hastalarımaz genelikle düzenli muayne olmayı ihmal ettikleri için rahim ağzından pap smear almak uygun olur.
 • Rahim ağzı uygun olan büyüklüğe gelene kadar genişletilir.
 • Plastik kanüllerle vakum aspirasyon veya küretle kürtaj yapılır.
 • Kanama kontrolü yapılarak işleme son verilir.
 • Ultrason ile rahim içi kontrol edilir.

Kürtaj Sonrası

Kürtaj sonrası 1-2 saat içinde çoğunlukla eve gidilebilir. Eğer komplikasyon gelişirse daha uzun süre hasta gözlemlenir. Antibiyotik ve ağrı kesici alımı planlanır.

Kürtaj sonrası evde dikkat edilmesi gereken hususlar:

Çoğunlukla birkaç gün içinde normal aktiviteler dönülür hatta ilk 24 saat içinde çok zor işler dışında her şey yapılabilir.

 • Antibiyotiğin düzenli olarak alınması gerekir
 • İlk 24 saat içinde ağrı kesiciye ihtiyaç duyacak kadar ağrı olabilir.
 • Hafif kanama ve kasık ağrısı normal. Bazen 2 haftaya kadar sürebilir.
 • 2 hafta boyunca cinsel ilişki olmamalı, vajinal duş yapılmamalı.
 • Tampon bir sonraki adet dönemine kadar kullanılmamalı
Acilen Doktorun Aranması Gereken Durumlar:

Kürtaj sonrası komplikasyon oranı çok fazla değil. Ancak doktorunuzu aramanız gereken durumlar:

 • Bayılma
 • Uzamış kanama (2 haftadan fazla)
 • Uzamış kramp tarzı ağrı (2 haftadan fazla)
 • Adetten daha fazla kanama
 • Şiddetli ve artan kasık ağrısı
 • 38.3 C den fazla ateş
 • Kötü kokulu akıntı

Kürtaj Sonrası Kısırlık Olur mu?

Kürtaj sonrası komplikasyonlardan biri de Asherman sendromu, yani rahim içi yapışıklık. Gebelik sonlandırma işlemini artık vakum ile yaptığımız için Asherman sendromu çok nadir görülmekte. Küretaj sonrası 2. haftada endometrial kalınlık çok rahat gözlenir. Endometrial kalınlaşma yani büyüme olmuşsa Asherman sendromu ihtimali ortadan kalkar. İşlemden sonra işlemi adetin ilk günü kabul ederek beklenen adet tarihinde kanama başlayınca işlem ile ilgili sorun kalmaz. Bu tarihten sonra gebe kalma ihtimaliniz ne kadarsa eskisi gibi devam eder.

Kürtajın yapılmaması gereken durumlar

Aşağıdaki durumlarda kürtaj yapılabilmesi için doktorunuzun gerekli önlemleri alması ve sonrasında işlem yapması gerekir.

 • Pelvik enfeksiyon
 • Kanama pıhtılaşma problemli hastalar
 • Ciddi hastalıkların bulunması (kalp, akciğer, anestezi alerjisi ve diğerleri)

Kürtaj Fiyatları Gaziantep 2021

Kürtaj fiyatlarını etkileyen birçok değişken vardır. Anestezi şekli, gebeliğin büyüklüğü, yapılma yeri, kullanılan malzemelerin kalitesi ve kullanılan ilaçlar fiyatı etkiler. Ödenen ücret sadece doktorun değil ilaçlar, klinik, kullanılan tıbbi malzeme ve genel anestezi ile yapılıyorsa anestezi doktorunun ücretini de kapsar. Ayrıca kürtaj yapılacak kişinin sağlık durumuna göre tetkik istemek gerekebilir.

Fiyattan çok daha önemli olan kürtaj işleminin sağlıklı koşullarda, steril (enfeksiyon mikrobunun olmadığı) aletler kullanılarak ve bu işlemi deneyimli, yetenekli bir doktorun yapmasıdır. Sonrasında da bilgi ihtiyacınız olduğunda kolayca ulaşabileceğiniz bir doktor olmalı.

Yapılan işlemin gizliliği ve işlemin detayları hakkında bilgilendirilmek çok önemlidir. Kliniğimizde gizlilik, en iyi ilaçların ve malzemenin kullanımı ve steriliteye büyük önem verilmektedir. Kliniğimizde yapılan işlem sonrası en geç yarım saat içinde adet dönemindeki gibi rutin hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ayrıca ilk adet ile birlikte tekrar gebe kalma ihtimaliniz eskisi gibi olacağı için korunmayı ihmal etmemelisiniz.

Gebelik Sonlandırma Haricindeki Kürtaj Nedenleri

Diğer küretaj nedenlere kısaca göz atacak olursak:

 • Endometrila hiperplazi (anormal kalınlaşma)
 • Serviks patolijeleri
 • Anormal kanama
 • Polip ve myomlar
 • Menopoz sonrası kanama
 • Endometrial kanser şüphesi
 • Yabancı cisim çıkarılması

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Kızlık zarı veya hymen (himen), (eski yunan evlilik ve düğün tanrısı Hymenaeus ‘tan) kadınlarda dış cinsel organın girişini kaplayan 2-3cm kadar içeride, 2-3 mm inceliğinde zarımsı bir doku kivrimidir. Oldukça çeşitli şekiller alabilen bu doku genellikle vajina girişinde ve hilal şeklindedir ve de ince kılcal damarlarla çevrilidir. Kızlık zarı, isminden dolayı zar gibi düşünülse de aslında gerçek bir zar değildir.

Anatomik olarak bilinen bir fonksiyonu yoktur. Doğurgan dönem öncesinde vajinaya mikroorganizmaların girmesini engellediği düşünülmektedir.

Bu doku ilk cinsel ilişki (ilk gece, gerdek, zifaf, zifaf gecesi diye de isimlendirilir) sırasında bütünlüğünü yitirir ve bunun sonucunda az miktarda kanama olur. Bu kanama miktarı nadiren fazla olabilir. Ayna ile bakıp kanayan yere pamuk ya da gazlı bez ile 10-15 dakika baskı yaparak durdurulabilir. Buna rağmen durmazsa doktora başvurmanız gerekebilir. Bazen de hiç kanama olmayabilir. Kanama olmaması zarın esnek olması ve ilişkiye müsaade eden bir yapıda olmasından kaynaklanabilir.

Kızlık zarı, bisiklete binme, ata binme, yüksekten düşme, masturbasyon yapma, sürtünme yoluyla ilişkiye girme nedeniyle bütünlüğünü yitirebilir ve kanayabilir.

Kızlık zarının yapısı ve şekli embriyo döneminde belirlenir, her 1000 kadından 1’i kızlık zarı olmadan doğmaktadır.

Çiftlerin ilk ilişki öncesinde cinsellik konusunda bilgi sahibi olması bu konu hakkındaki korkuları, önyargıları azaltacaktır. Vajinismusun en önemli nedenlerinden birisi kızlık zarı ile ilgili yırtılacak, kanayacak, acıyacak korkusudur.

Kızlık Zarı Şekilleri

Kızlık zarı pek çok anatomik varyasyona sahiptir.

Anüler Hymen (Yuvarlak halka) Kızlık Zarı:

Kızlık zarı yuvarlak halka şeklinde olup ortasında yine halka şeklinde bir delik bulunur. Ortadaki delik çok büyükse, penisin geçişine rağmen bütünlüğünü koruyabilir, kanamayabilir. Bu durumda “hymen duhule müsait” denir. Halk arasında ise “esnek zar” tabiri kullanılır.

Kresentrik Hymen (Yarımay) Kızlık Zarı:

Zar yarımay şeklindedir. Üst kısımda zar daha incedir veya hiç yokken arka kısımda belirgindir.

Septalı Himen (Ara bölmeli) Kızlık Zarı:

Kızlık zarının orta kısmında boşluğu bölen, zara ait ara bir doku parçası vardır.

Kribriform himen (Çok delikli, kalburumsu) Kızlık Zarı:

Hymenin ortasında tek değil birden fazla delik vardır. Bu görüntüsü ile adeta bir “kevgire” benzer.

İmperfore himen (Deliksiz) Kızlık Zarı:

Hymenin ortasında delik yoktur ve vajina girişi tamamen kapalıdır. Bu zara sahip kızlar hiç adet kanaması görmezler. Normal şekilde gerçekleşen kanama vücut dışına atılamaz ve hymen arkasında vajina içinde birikir. Oldukça ağrılı bir durumdur ve mutlaka cerrahi bir işlemle açılması gerekir.

Mikroperfore himen (Küçük delikli) Kızlık Zarı:

Zarın ortasındaki delik çok küçüktür. Bazen cerrahi müdahale ile deliği genişletmek gerekebilir.

Multipar himen (Doğum yapmışlarda bulunan) Kızlık Zarı:

Normal doğum yapmış kadınlarda kızlık zarı doğuma bağlı yırtılır ve geriye kalan kısımlar “karinkül (hymen artığı)” olarak adlandırılır.

Ayrıca kızlık zarının çok kalın yahut esnek olmayan sekilde gelişmesi durumunda ilişkiye engel durum yaratacağından jinekolog tarafından bir müdahele gerekebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Kızlık zarı onarımı bir çok sebebe bağlı yapılabilir. Biz doktorlar neden diktirdiğini sorgulamayız, buna hakkımız da yok. Amerika’da bekaret kavramı hiç önemli değildir ama çok sayıda bayan kızlık zarı dikimi için bizlere başvururdu. Sebebi ise pişmanlık, erkek arkadaşının sınırı aşması, partner tarafından zorlanma, yaptığından pişmanlık duyma olabilir. Bazen kızlar vücut bütünlüğünün bozulduğunu düşünerek tedavi mahiyetinde bunu talep edebiliyorlar. Psikolojik anlamda rahatlamak için bunu isteyen olabilir. Tıbbi gereksinimiler nedeni ile vajinal muayene olmak zorunda kalan bayanlara resmi bir belge düzenleniyor, akabinde de onarım yapılabiliyor. Hasta geçmişi unutmak istiyor olabilir. Bir insanın kendi vücudu üzerinde değişiklik yapma tasarrufu kendisine aittir. Bir insan nasıl meme, burun estetiği yaptırıyorsa kızlık zarı ile ilgili de operasyon yaptırabilir.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Eğer yırtılma yeni olmuşsa yırtılan uçlar bir araya getirilerek dikilir. Eğer kızlık zarı yırtıldıktan sonra 1 haftadan fazla zaman geçmişse farklı bir teknik kullanılarak onarım yapılabilmektedir.

Bu onarımı biz kliniğimizde lazerle vajinal daraltma kullanılarak ve ileri mikrocerrahi tekniklerle kızlık zarını yeniden oluşturarak yapıyoruz. Lazerle vajinal daraltma yapmamızın nedeni vajeni daraltarak hastamızın tamamen ilişkiden önceki haline dönmesini sağlıyoruz.

Kızlık Zarı Muayenesi Gaziantep

Eğer hasta kendi isteği ile bu muayeneyi olmak ve kızlık zarı hakkında fikir sahibi olmak istiyorsa muayene yaparım, kendisine sözel ve özel olarak durumu hakkında bilgi veririm. Resmi belge veremem.

Başkası tarafından getirilen, kendi rızası olup olmadığı belli olmayan hastalara (annesi, babası, kocası, erkek arkadaşı, vs) kızlık zarı muayenesi yapmayız. Bu mahrem bilgiyi hasta dışında birisi ile asla paylaşmayız. Hasta 18 yaş altındaysa yine kendisine bilgi verebiliriz.

Anne-baba eğer 18 yaş altı çocuğu için bilgi sahibi olmak istiyorsa ancak adli mercilere başvuru yaptıktan sonra bilgi alabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Kızlık zarının (kızlık zarı gaziantep) anatomik olarak farklı çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları anüler, septalı, kribriformis ve imperfore tipinde olup vajen girişinden 1-1.5 cm içeride yer alır. Bilinen bir fonksiyonu yoktur. İlk cinsel ilişkide (ilk gece, gerdek gecesi, zifaf gecesi) %80–85 kanama olur ve on dakika ile birkaç saat içinde kanama durur. İlişkiye hazır olmak ve arzulamak vajinal salgıyı arttırdığı için ilişki ağrısız olur. Kızlık zarı (kızlık  zarı ankara) önceden perfore olmuşsa zamanı ve penis ya da elle perfore olup olmadığı belli olmaz.

Kızlık Zarı Tamiri (kızlık zarı gaziantep)

Kızlık zarı dikimi sosyal, kültürel, dinsel sebeblerden dolayı ilişkiden hemen sonra veya daha ileri bir tarihte yapılabilir.
Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişkide kanama olur. İşlem çoğunlukla yarım saat içinde tamamlanır. Ertesi gün istirahat gerekli değildir.
Dikim öncesi jinekolojik muayne yapılarak hastanın kızlık zarının fiziksel durumu ve hastanın beklentisine göre ne yapılacağına karar verilir. Eğer gerekli olursa kızlık zarı dikimi ile birlikte daraltma da yapılır.
Doğuştan kızlık zarı olmayan ya da esnek olan (ilişkide kanamayan) durumlarda da kızlık zarı dikimi yapılarak doğal yırtılmaya çok benzeyen yırtılma sağlanır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası İyileşme

Kızlık zarı dikim sonrası birkaç saat istirahat yeterli olur. Ertesi gün işe dönebilirsiniz. Dikim sonrası ilk 48-72 saat çok az kanama olabilir.  Geçici olanlarda ilşkiye kadar kalıcı olanlarda ise en az 6 hafta ata binmek, çok ciddi egsersiz gibi kuvvet gerektirici aktivitelerde bulunmamak gerekir.

Yeni Kızlık Zarı Dikimi Orjinali Gibi Olabilir mi?

Kanaması orjinal gibi olur. Kızlık zarı dikimi yapılan tekniğe göre orjinal gibi olabilir veya olmayabilir. Hem partneriniz hem de siz ilişkide ilk defa oluyormuş gibi hissedersiniz. Kızlık zarı dikimi sonrası ilk ilişkide  kanama olur ve ilişki sırasında kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep Nerede Yapılır

Değirmiçem Mahallesi Maraşal Fevzi Çakmak Bulvarı No:54 Şehitkamil/Gaziantep adresimizde yapılmaktadır.

İlk ilişkide ağrı olmasının nedenleri

İlk ilişkide aşırı ruhsal gerginlik
Korku gerginlik yaratır.Sinirsel gerginlik kaslarda gerilmeye yol açar.Vajina kaslarında kasılır, penisin vajene girmesi zorlaşır, ilişki bir mücadeleye döner. Zorladıkça kasılma artar ve ağrı oluşur.

İlk ilişkide sıyrık ve zedelenmeler

İlk ilişkideki zorlamalar vajen girişinde sıyrıklara neden olabilir.Sonraki ilişkilerde bu zedelenmeler ağrıya neden olur.Kasların zorlanması kas yırtıklarına neden olabilir.İdrar yapılan yer vajinaya yakın olduğundan yanlışlıkla buraya yapılan zorlu sürtünmeler idrar yaparken ağrılara neden olabilir

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep Fiyatları 2022

Kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olarak yapılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi eğer zarın yapısı ve yırtılma şekli müsait ise orjinali gibi müsait değilse flep yöntemi ile yapıyorum. Kalıcı yöntemde ayrıca gerekirse daraltmada yapılabilir. Geçici yöntem ihtiyaçtan önceki son hafta içinde yapılması gerekir.

Kızlık zarı dikimi için fiyat anestezi şekline ve yöntemine (kalıcı ya da geçici) olmasına göre değişmekte. Çeşitli kliniklerde çok çeşitli fiyatlar söylenmesine rağmen önemli olan yapılan işlemden kesin sonuç almak.

Kızlık zarı dikimi sonrası en çok sizi rahatsız eden konu kanam olup olmayacağı ve karşı tarafın anlayıp anlamamasıdır. Bugüne kadar hiçbir hastamızda bu iki sorunla karşılaşmadı. Kalıcı işlem sonrası iyileşme 3-4 haftayı bulmakta. Geçicide iyileşme süresi yok.

Kızlık zarı dikimi sonrası yarım saat içinde günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Seyahat etme ile ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız.

Kızlık zarı dikimi yaptırmak için fiyat kadar önemli hatta daha önemli olan sağlıklı, steril, sizin durumunuza uygun yöntem ile size hiçbir sorun yaratmayacak deneyimli bir doktor tarafından işleminizin yapılması.

Soru Sor

Hakan Yaz - DoktorTakvimi.com
NOT;

hakanyaz.com üzerinde yer alan yazılar ve paylaşımlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz. Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.